فروش محصولات شیمیایی
خانه / فسفات روی / فسفات روی کلسیم | مرکز تولید مواد شیمیایی در ایران

فسفات روی کلسیم | مرکز تولید مواد شیمیایی در ایران

فسفات ترکیبی غیر آلی و نمک اسید فسفریک می باشد. خاک فسفات یک کانی رسوبی و شکل آن به صورت سنگ و صخره تیره رنگ است. خاک این ماده به اشکالی مانند سنگ و پودر مشاهد شده، اما در کل فسفر در خاک بسیار کمیاب است. از سوی دیگر، افزودن کلسیم به حمام های فسفات روی، عملکر مثبتی پدید می آورد. فسفات روی کلسیم اصلاح شده، کاربردهای صنعتی بسیاری دارد که می توان به این موارد اشاره نمود: 

  • رنگ کاری الکترو فورتیک و عایق الکتریکی 
  • زیر لایه ای برای کشش عمیق 
  • اکستروژن و کار سرد 

در مجموع پوشش های روی کلسیم به دلیل موارد زیر به کار می روند: 

  • بهبود رنگ پذیری فلز زیر لایه 
  • اقتصادی، غیر سمی و به راحتی دسترسی به ترکیبات حاوی کلسیم 
  • بالا رفتن کیفیت پوشش و کاهش زمان فرایند فسفات کاری 
  • بهبود شکل پذیری فلز زیر لایه در کار سرد به دلیل خاصیت روان کنندگی خوب 
  • افزایش مقاومت به خوردگی 

فسفات روی کلسیم | مرکز تولید مواد شیمیایی در ایران

تفاوت مونو کلسیم فسفات با دی کلسیم فسفات

تفاوت مونو کلسیم فسفات با دی کلسیم فسفاتهر دو به گونه گسترده ای به عنوان یک افزودنی غذایی برای کلسیم و فسفر در دو بخش دام و طیور و انسانی مورد استفاده قرار می گیرند. فسفر موجود در اجزای طبیعی تشکیل دهنده خوراک دام به گونه کامل قابل جذب در سیستم گوارشی نیست. این نیاز به تأمین آن ها بصورت افزودنی می باشد. تأمین کلسیم و فسفر و تنظیم نسبت آن ها در جیره، نقش بسیار زیادی در رسیدن به بیشترین تولید در دام و طیور دارد. 

این دو نقش مهمی در دستگاه گوارش، دندان و تخم را برای دام و طیور، انعقاد خون و فعالیت فیزیولوژیکی را دارند. مونو کلسیم فسفات فید گرید بیشتر در خوراک آبزیان به دلیل جذب بهتر توسط آبزیان کاربرد دارد و از نوع خوراکی خواص دی کلسیم فسفات به دلیل داشتن خاصیت سایندگی، در تولید خمیر دندان مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در فرآورده های آرد نیز کاربرد اساسی دارد. 

فرآیند تولید دی کلسیم فسفات

فرآیند تولید دی کلسیم فسفاتدر کل فرآیند تولید دی کلسیم فسفات به دو روش سنتی و صنعتی صورت می گیرد: 

  1. روش سنتی: اسید فسفریک تصفیه نشده در حوضچه های سیمانی روی آهک پودر می شود، پودر سنگ، آب آهک و کربنات کلسیم می ریزند و با بیل به هم می زنند. پودری که از این ترکیب پدید می آید، خشک شده و سپس آسیاب می گردد. 
  2. روش صنعتی: در این روش باید هر کدام از مواد اولیه تهیه گردد که عبارتند از: آماده سازی اسید فسفریک و آماده سازی منابع کلسیم دار 

ویژگی های دی کلسیم فسفات

ویژگی های دی کلسیم فسفاتدی کلسیم فسفات ویژگی های بسیاری در صنعت دام و طیور دارد. در تولید این محصول رعایت نکاتی نظیر کاهش فلوئور، کربنات کلسیم، میزان فسفر و کلسیم، دانه بندی و دما باید رعایت شود. گفتنی است که دی کلسیم فسفات محصول ماده شیمیایی می باشد. این ماده به همراه دو مولکول آب درون مولکولی است. نمک دی کلسیم فسفات از واکنش اسید فسفریک با کربنات کلسیم به دست می آید. نمک حاوی دو عنصر فسفر و کلسیم می باشد و برای دام و طیور است. این دو در ساخت و ساز سیستم حیوانات مهم اند. 

خواص دی کلسیم فسفات

خواص دی کلسیم فسفاتخواص دی کلسیم فسفات متفاوت است. این خواص در جیره غذایی طیور شامل: افزایش اشتهاء، افزایش تولید جوجه در فارم های مرغ مادر، استخوان بندی محکم، افزایش بازدهی تولید در طیور گوشتی و تخم گذار و کاهش میزان شکستگی تخم مرغ می باشد. 

در جیره غذایی دام، این خواص را می توان بر شمرد: افزایش اشتها و بازدهی مناسب تولید، افزایش تولید گوشت و شیر آوری، عمل کرد متعادل دستگاه های عصبی، گوارشی و عضلانی و استخوان بندی محکم 

شرکت های تولید کننده دی کلسیم فسفات

شرکت های تولید کننده دی کلسیم فسفاتشرکت های تولید کننده بسیاری اند که در کار دی کلسیم فسفات می باشند. اگر خواسته باشید قیمت دی کلسیم فسفات طیور، کود دی کلسیم فسفات یا قیمت دی کلسیم فسفات ایران فسفات را بدانید، می توانید به این شرکت های تولیدی سر بزنید یا با آنان وارد تماس شوید. شرکت های تولید کننده دی کلسیم فسفات، وب سایت های مختلفی را طراحی کردند که با وارد شدن به آنان، از میزان تولید، چگونگی تولید و کیفیت محصول مطلع خواهید شد. 

جهت خريد و فروش اين محصول مي توانيد با ما در ارتباط باشيد:
شرکت آرسیان کو
راه هاي ارتباطي:
شماره تلفن ثابت : 02147626785
شماره فکس : 02142695149
مدیریت فروش داخلی:
شماره موبايل: 09128921407
پاسخگویی واتس اپ: کلیک کنید
بازرگانی و صادرات:
شماره موبايل: 09124221247
پاسخگویی واتس اپ: کلیک کنید
تلگرام: Arsianco@
اينستاگرام: Arsianco
توئيتر: Arsianco
پست الکترونيکي: arsiianco@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش فسفات روی | کاربرد های مواد شیمیایی در صنایع مختلف

فروش فسفات روی به صورت عمده و جزئی از سوی کارخانه های مختلفی صورت می گیرد که در این زمینه فعالیت می کنند. این کارخانه ها در گوشه و کنار کشورمان در حال تولید msd

پاسخی بگذارید

Call Now Buttonتماس بگیرید